所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | MOSFET |
| RoHS | No |
| Transistor Polarity | N-Channel |
| Drain-Source Breakdown Voltage | 6 V |
| Gate-Source Breakdown Voltage | 6 V |
| Continuous Drain Current | 0.5 A |
| Resistance Drain-Source RDS (on) | 900 mOhms at 5 V |
| Configuration | Dual |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SC-74-6 |
| Packaging | Reel |
| Fall Time | 32 ns, 30 ns |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Power Dissipation | 380 mW |
| Rise Time | 32 ns, 30 ns |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Life | Obsolete |
| Number of Outputs | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output / Channel | 400mA |
| Standard Package | 3,000 |
| Supplier Device Package | SC-74 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| On-State Resistance | 1.2 Ohm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 500mA |
| Type | Low Side |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Other Names | NUD3105DMT1OSCT |
咨询QQ
热线电话