所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | I/O Modules |
| RoHS | In Transition |
| Input Current | 20 mA |
| Output Voltage | 5 VDC |
| Output Current | 5 A |
| Case Color | Black |
| Output Device | AC |
| Termination Style | PC Terminals |
| Isolation | 4000 V |
| Series | OACM |
| Factory Pack Quantity | 200 |
| Part # Aliases | 4-1393028 4-1393028-0 |
| Industry Aliases | 4-1393028-0, OACM-5H |
| Subcategory | I/O Module |
| Lead Time | 94 Days |
| Style | Mini |
| Color | Black |
| Standard Package | 200 |
| Current - Input | 20mA |
| Voltage - Output | 24 ~ 280VAC (120VAC Nom) |
| Current - Output | 0.05 ~ 5A |
| Turn On Time | 8.33ms |
| Turn Off Time | 8.33ms |
| Type | AC |
| Voltage - Input | 5VDC (3 ~ 8VDC) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Depth | 31.8mm |
| Input Type | Digital |
| Length | 43.2mm |
| Manufacturer Series | OACM |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Number of I/O | 1 |
| Output Type | Analogue |
| Voltage Category | 3 V dc |
| Width | 15.2mm |
| Voltage Rating | :280V |
| Current Rating | :5A |
| External Width | :43.18mm |
| External Depth | :15.2mm |
| Leaded Process Compatible | :Yes |
| Accessory Type | :AC Output Module |
| Contact Configuration | :SPST-NO |
| No. of Analog Inputs | :1 |
| Weight (kg) | 0.018 |
| Tariff No. | 85364110 |
| Brand/Series | OACMSeries |
| ConnectiontoHost | CircuitBoard |
| Current,Input | 20mA |
| Current,Leakage | 1mA(RMS)(Max.)@120VAC |
| Dimensions | 43.2L×15.2W×31.8Hmm |
| InputType | Digital |
| ModuleType | Control |
| MountingType | PCB |
| NumberofChannels | 1 |
| Output | 24to280VAC |
| OutputType | Analog |
| Output,Range | 24to280VAC |
| PrimaryType | Module |
| Resistance,Input | 220Ohms |
| Resistance,Insulation | 100Megaohms(Min.)@500VDC |
| SpecialFeatures | OpticalIsolation |
| Standards | ULRecognized,CSACertified |
| Temperature,Operating | –30to+80°C |
| Time,Turn-Off | 8.38.3ms(Max.) |
| Time,Turn-On | 8.38.3ms(Max.) |
| TycoPartNumber | 4-1393028-0 |
| Voltage,Isolation | 4000VAC |
| Voltage,Operating | 3VDC(Max.) |
| Voltage,Supply | 5VDC |
咨询QQ
热线电话