所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Step Down |
| Output Current | 5 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Input Voltage | 36 to 75 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 25 W |
| Standard Package | Bulk |
| Maximum Operating Temperature | 100 |
| Output Power | 25 |
| Output Voltage | 5 |
| Output Current | 5 |
| Isolation | Isolated |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 8 |
| Features | Remote On/Off, OCP, OVP, SCP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Size / Dimension | 2.00" L x 2.00" W x 0.42" H (50.8mm x 50.8mm x 10.7mm) |
| Efficiency | 83% |
| Packaging | Bulk |
| Current - Output (Max) | 5A |
| Voltage - Input (Max) | 75V |
| Package / Case | 8-DIP Module |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Voltage - Input (Min) | 34V |
| Voltage - Isolation | 1.5kV (1500V) |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 25W |
| Power (Watts) - Max | 25W |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话