所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Static Pressure | 0.190 in H2O (47.3 Pa) |
| Material - Blade | Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced |
| Noise | 24 dB |
| Current Rating | 0.070A |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Standard Package | 40 |
| Material - Frame | Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced |
| Bearing Type | Sleeve |
| Size / Dimension | Square - 40mm L x 40mm H x 20mm W |
| Operating Temperature | -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C) |
| Air Flow | 7.0 CFM (0.198m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Life Expectancy | 30000 hrs @ 45°C |
| Voltage Range | 7 ~ 14VDC |
| Termination | 2 Wire Leads |
| RPM | 6200 RPM |
| Other Names | OD402012LS |
| Frame Dimensions (mm) | 40 mm x 40 mm x 20 mm |
| Product | Fans |
| Product Category | Fans |
| Series | OD4020 |
| Termination Style | Wire Leads |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Current Type | DC |
| Supply Voltage | 12 V |
| Airflow | 4 CFM |
| Power Rating | 60 mW |
| Speed | 4500 RPM |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话