所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5SMT |
| Type | Step Down |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 0.7525 to 5.5 V |
| Input Voltage | 24(TYP) V |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 15 W |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | SMT |
| Pin Count | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Output Power | 15 |
| Package Height | 8.5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Voltage | 0.7525 to 5.5 |
| Output Current | 3 |
| Package Width | 11.9 |
| Isolation | Non-Isolated |
| PCB | 5 |
| Package Length | 20.8 |
| Standard Package Name | SMD |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output 1 | 0.75 ~ 5.5 V |
| Size / Dimension | 0.82" L x 0.47" W x 0.34" H (20.8mm x 11.9mm x 8.5mm) |
| Efficiency | 88% |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output (Max) | 3A |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Package / Case | 5-SMD Module |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Min) | 16V |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 15W |
| Power (Watts) - Max | 15W |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product | Non-Isolated / POL |
| Product Category | DC/DC Converters |
| Series | Okami |
| Input Voltage Range | 16 V to 40 V |
| Output Voltage-Channel 1 | 0.7525 V to 5.5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case Size | 11.9 mm x 20.8 mm x 8.5 mm |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage-nominal | 24 V |
| Output Current-Channel 1 | 3 A |
| DC / DC Converter Type | :DOSA |
| DC / DC Converter Output Type | :Adjustable |
| Input Voltage DC Min | :16V |
| Input Voltage DC Max | :40V |
| No. of Outputs | :1 |
| Output Voltage Nom. | :750mV to 5.5V |
| Depth | :20.8mm |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85044090 |
| Features | Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO |
咨询QQ
热线电话