所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5SIP |
| Type | Step Down |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 0.591 to 6 V |
| Input Voltage | 12(TYP) V |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Power | 15 W |
| Switching Regulator | Yes |
| Standard Package | Trays |
| Supplier Package | SIP |
| Pin Count | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Output Power | 15 |
| Package Height | 16.5 |
| Mounting | Through Hole |
| Output Voltage | 0.591 to 6 |
| Output Current | 3 |
| Package Width | 5.6 |
| Isolation | Non-Isolated |
| PCB | 5 |
| Package Length | 10.4 |
| Standard Package Name | SIP |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Lead Shape | Through Hole |
| CSC Protection | Yes |
| Matchcode | OKR-T/3-W12-C |
| Load regulation | 1.4% |
| Case | SIP |
| Line regulation | 0.3% |
| Power | 15W |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Unit Pack | 360 |
| Standard Leadtime | 20 weeks |
| MOQ | 360 |
| Packaging | BOX |
| Output type | Single |
| Temp range | -40/85°C |
| Ripple & Noise | 25mV(pp) |
| Efficiency | 93% |
| Input voltage | 4.5-14V(DC) |
| Output voltage | 0.591-6V(DC) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output 1 | 0.59 ~ 6 V |
| Size / Dimension | 0.41" L x 0.30" W x 0.65" H (10.4mm x 7.6mm x 16.5mm) |
| Current - Output (Max) | 3A |
| Voltage - Input (Max) | 14V |
| Package / Case | 5-SIP Module |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 15W |
| Power (Watts) - Max | 15W |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Depth | 16.5mm |
| Length | 10.4mm |
| Maximum Temperature | +85°C |
| Minimum Temperature | -40°C |
| Power Rating | 15W |
| Width | 5.6mm |
| Output Voltage-Channel 1 | 0.591 V to 6 V |
| Product Category | DC/DC Converters |
| Input Voltage Range | 4.5 V to 14 V |
| Product | Non-Isolated / POL |
| Output Type | DC/DC Converter |
| Package / Case Size | SIP |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage-nominal | 12 V |
| Part # Aliases | OKAMI |
| Output Current-Channel 1 | 3 A |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Screening Level | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Mounting Style | Through Hole |
| DELETED | Compliant |
| Product Length (mm) | 10.4 mm |
| Product Depth (mm) | 5.6 mm |
| Product Height (mm) | 16.5 mm |
| DC / DC Converter Type | :Non Isolated POL |
| DC / DC Converter Output Type | :Adjustable |
| Input Voltage DC Min | :4.5V |
| Input Voltage DC Max | :14V |
| No. of Outputs | :1 |
| Output Voltage Nom. | :591mV to 6V |
| Output Current Max | :3A |
| Output Power Max | :15W |
| DC / DC Converter Mounting | :Through Hole |
| Height | :5.6mm |
| Approvals / Standards | :EN 60950-1, IEC 60950-1, UL 60950-1 |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.0019 |
| Tariff No. | 85044030 |
咨询QQ
热线电话