所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 515POP-FCBGA |
| Operating Temperature | 0 to 90 °C |
| Standard Package | Trays |
| Mounting | Surface Mount |
| Application | Portable Navigation Devices|Porta... |
| Package Width | 14 |
| Program Memory Size | 112KB |
| PCB | 515 |
| Screening Level | Commercial |
| RAM Size | 64KB |
| Type | Applications Processor |
| Number of Timers | 13 |
| EU RoHS | Compliant |
| Program Memory Type | ROM |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.35 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | POP-FCBGA |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Clock Rate | 600 |
| Family Name | OMAP35xx |
| Device Core | ARM Cortex-A8 |
| Interface Type | I2C/SPI/UART/USB |
| Package Length | 14 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 0.985 |
| Pin Count | 515 |
| Number of Programmable I/Os | 188 |
| Processing Unit | Microprocessor |
| Packaging | Tray |
| Package Height | 0.63 |
| Programmability | Yes |
| Technology | 65nm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 515-POP-FCBGA (14x14) |
| Voltage | 0.985 V ~ 1.35 V |
| Processor Type | Applications Processor |
| Speed | 720MHz |
| Package/Case | 515-VFBGA, FCBGA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Package Type | POP-FCBGA |
| Programmable | Yes |
| Operating Supply Voltage (Min) | 0.985 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 1.35 V |
| DELETED | Compliant |
| Status | OBSOLETE |
| Temp (oC) | 0 to 90 |
| Package | Pins | POP-FCBGA (CBC) | 515 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | |
| Process Node | 65nm |
| Integrated TI C64x DSP | Up to 520 MHz |
| Functional Diagram | |
| ARM CPU | 1 ARM Cortex-A8 |
| Datasheet | SPRS507H |
| ARM MHz (Max) | 720 |
| Performance | D1 |
| Imaging performance (2D) | |
| 2D & 3D Graphics | Hardware Accelerated |
| Memory Interface (Dual Channel) | 1 16-bit LPDDR , 1 32-bit SDRC |
| 处理器类型 | Applications Processor |
| 供应商器件封装 | 515-POP-FCBGA (14x14) |
| 封装/外壳 | 515-VFBGA, FCBGA |
| 电压 | 0.985 V ~ 1.35 V |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 速度 | 720MHz |
咨询QQ
热线电话