所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 361NFBGA |
| Operating Temperature | 0 to 90 °C |
| Standard Package | Trays |
| Product Category | Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Core | ARM926EJ-S RISC |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Program Memory Size | 64 KB |
| Data RAM Size | 128 KB |
| Maximum Clock Frequency | 200 MHz |
| Number of Timers | 3 |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Maximum Operating Temperature | + 90 C |
| Package / Case | BGA-361 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Instruction Type | Fixed/Floating Point |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Product | DSPs |
| Series | OMAP-L132 |
| Factory Pack Quantity | 90 |
| Tradename | OMAP Application Processor |
| Life | New Product: New from this manufacturer. |
| Standard Package Name | BGA |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 90 |
| Package Height | 0.9 |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 361 |
| Package Width | 16 |
| Screening Level | Commercial |
| Supplier Package | NFBGA |
| Package Length | 16 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Pin Count | 361 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 361-NFBGA (16x16) |
| Packaging | Tray |
| Voltage | 0.95 V ~ 1.32 V |
| Processor Type | Applications Processor |
| Speed | 200MHz |
| Package/Case | 361-LFBGA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Core Size | :32bit |
| Supply Voltage Min | :1.14V |
| Supply Voltage Max | :1.32V |
| Digital IC Case Style | :NFBGA |
| No. of Pins | :361 |
| CPU Speed | :200MHz |
| Embedded Interface Type | :I2C, SPI, UART |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :90°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Operating Temperature Range | :0°C to +90°C |
| Supply Voltage Range | :1.14V to 1.32V |
| Weight (kg) | 0.012 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话