所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tray |
| Graphics Acceleration | No |
| Co-Processors/DSP | Signal Processing; C674x, System Control; CP15 |
| Speed | 200MHz |
| Standard Package | 90 |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 32-Bit |
| Voltage - I/O | 1.8V, 3.3V |
| Supplier Device Package | 361-NFBGA (16x16) |
| Additional Interfaces | AC97, I²C, I²S, McASP, McBSP, MMC/SD/SDIO, SPI, UART |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Package / Case | 361-LFBGA |
| Ethernet | 10/100 Mbps (1) |
| Core Processor | ARM926EJ-S |
| RAM Controllers | LPDDR, DDR2 |
| USB | USB 2.0 + PHY (1) |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 105 |
| Package | Pins | NFBGA (ZWT) | 361 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 90 |
| PCI/PCIe | |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_sprs762d.gif |
| EMAC | 10/100 |
| HiRel | |
| SPI | 2 |
| UART | 3 |
| Applications | Communications and Telecom Consumer Electronics Energy Industrial Medical |
| Display Options | |
| On-Chip L2 Cache | 256 KB (DSP) |
| Reference Design | |
| Operating Temperature Range | -40 to 105 0 to 90 |
| DSP MHz (Max) | 200 |
| DSP | 1 C674x |
| Datasheet | SPRS762D |
| ARM MHz (Max) | 200 |
| DRAM | LPDDR DDR2 |
| Other On-Chip Memory | 128 KB (Shared RAM) |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Video Port (Configurable) | |
| ARM CPU | 1 ARM9 |
| I2C | 2 |
| Operating Systems | DSP/BIOS Linux Windows Embedded CE |
| Factory Pack Quantity | 90 |
| Tradename | OMAP |
| Series | OMAP-L132 |
| Brand | Texas Instruments |
| Height | 1.4 mm |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Length | 16 mm |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
咨询QQ
热线电话