所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8HSOP EP |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Type | Current Feedback Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 2000 MHz |
| Typical Slew Rate | 1100@5V V/us |
| Maximum Input Offset Voltage | 3.5@5V mV |
| Maximum Input Bias Current | 30@5V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 2.6@5V nV/rtHz |
| Minimum CMRR | 49 dB |
| Minimum Single Supply Voltage | 4 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 12.6 V |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±6.3 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Typical Inverting Input Noise Current Density | 24@5V pA/rtHz |
| Typical NonInverting Input Noise Current Density | 16@5V pA/rtHz |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Number of Drivers/Receivers | 2 |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| JTAG Support | No |
| EU RoHS | Compliant |
| Amplifier Topology | Current Feedback Amplifier |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Output Type | Differential |
| Minimum CMRR | 49 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | HSOP EP |
| Standard Package Name | HSOP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 12.6 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±6 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±6.3 |
| Package Length | 5(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Typical Gain Bandwidth Product | 2000 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4 |
| Package Height | 1.55(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Typical Slew Rate | 1100@5V |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 500mA |
| Amplifier Type | Current Feedback |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 250MHz |
| Supplier Device Package | 8-SO PowerPad |
| Gain Bandwidth Product | 2GHz |
| Current - Supply | 18mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 5 V ~ 12 V, ±2.5 V ~ 6 V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Slew Rate | 2000 V/µs |
| Current - Input Bias | 10µA |
| Voltage - Input Offset | 1mV |
| Number of Circuits | 2 |
| Other Names | 296-22968-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Product Category | High Speed Operational Amplifiers |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Series | OPA2677 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 49 dB |
| Unit Weight | 0.002490 oz |
| Input Offset Voltage | 3.5 mV |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Voltage - Max | 12.6 V |
| Supply Voltage - Min | 4 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Technology | BiCOM |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | HSOP EP |
| Number of Elements | 2 |
| Common Mode Rejection Ratio | 49 dB |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �6 V |
| Input Bias Current | 30000 nA |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �2 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 4 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 12.6 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �6.3 V |
| Power Supply Rejection Ratio | 52 dB |
| Unity Gain Bandwidth Product | 2000MHz |
| Status | ACTIVE |
| Replaced By | |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | SO PowerPAD (DDA) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| CMRR | |
| GBW | 2000 |
| Reference Design | |
| HiRel | |
| Package Group | SO PowerPAD SOIC VQFN |
| BW @ Acl | 220 |
| Vs | 12 |
| Iib | 35000 |
| Additional Features | |
| Rail-to-Rail | |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| IIB | |
| Datasheet | SBOS126I |
| Architecture | Current Feedback DSL Line Driver |
| Vn at Flatband | 2 |
| Iq per channel | 19.5 |
| TI Design | |
| Vos (Offset Voltage @ 25C) | |
| Rating | Catalog |
| Offset Drift | |
| Vn at 1kHz | |
| Total Supply Voltage | |
| Acl, min spec gain | 1 |
| Settling Time (01%) | |
| Offset Voltage Drift (+/-) | 4 |
| Io | 500 |
| Operating Supply Current | 18 mA |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio | 52 dB |
| Product | Operational Amplifiers |
| GBP - Gain Bandwidth Product | 2 GHz |
| Brand | Texas Instruments |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 51 dB |
| SR - Slew Rate | 1100 V/us |
| en - Input Voltage Noise Density | 2.6 nV/sqrt Hz |
| Vos - Input Offset Voltage | 3.5 mV |
咨询QQ
热线电话