所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SSOP |
| Number of Circuits | 3 |
| Operating Supply Voltage | ±5|5 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | SSOP |
| Standard Package Name | SSOP |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Single Supply Voltage | 3.5 |
| Maximum Single Supply Voltage | 12 |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1.75 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5 |
| Packaging | Rail |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 16 |
| Package Length | 5(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±6 |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 100mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 800MHz |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Applications | Buffer |
| Current - Supply | 39mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3.5 V ~ 12 V, ±1.75 V ~ 6 V |
| Slew Rate | 2500 V/µs |
| Other Names | 296-21393-5 |
| Package/Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Supply Type | Dual |
| Factory Pack Quantity | 75 |
| Dual Supply Voltage | +/- 5 V |
| Package / Case | SSOP-16 |
| Product Category | Video Amplifiers |
| Unit Weight | 0.002603 oz |
| Number of Channels | 3 Channel |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Maximum Dual Supply Voltage | 6 V |
| Supply Voltage - Max | 12 V |
| Supply Voltage - Min | 3.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | OPA3693 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Bandwidth | 1.4 GHz |
| Minimum Dual Supply Voltage | 2.2 V |
| Supply Current | 39 mA |
| Package Type | SSOP |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �5 V |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Max) | 12 V |
| Dual Supply Voltage (Min) | �1.75 V |
| Single Supply Voltage (Min) | 3.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �6 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | SSOP (DBQ) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 75 | TUBE |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| CMRR | |
| GBW | |
| Reference Design | |
| HiRel | |
| Package Group | SSOP |
| BW @ Acl | 1400 |
| Vs | 6 |
| Iib | 35000 |
| Additional Features | |
| Rail-to-Rail | |
| IIB | |
| Datasheet | SBOS353A |
| Architecture | |
| Vn at Flatband | 1.8 |
| Iq per channel | 11 |
| TI Design | |
| Vos (Offset Voltage @ 25C) | |
| Rating | Catalog |
| Offset Drift | |
| Vn at 1kHz | |
| Total Supply Voltage | |
| Acl, min spec gain | 1 |
| Settling Time (01%) | 12 |
| Offset Voltage Drift (+/-) | 9 |
| Io | 100 |
| 供应商器件封装 | 16-SSOP |
| 电压 - 电源,单/双 (±) | 3.5 V ~ 12 V, ±1.75 V ~ 6 V |
| 电路数量 | 3 |
| -3db 带宽 | 800MHz |
| 压摆率 | 2500 V/µs |
| 封装/外壳 | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| 应用 | Buffer |
| 电流 - 输出/通道 | 100mA |
| 电流 - 电源 | 39mA |
| Board Level Components | Y |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最大工作电源电压 | ±6 V,12 V |
| 高度 | 1.5mm |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最小工作电源电压 | ±1.75 V,3.5 V |
| 宽度 | 4mm |
| 封装类型 | SSOP |
| 引脚数目 | 16 |
| 长度 | 5mm |
| 尺寸 | 5 x 4 x 1.5mm |
| Operating Supply Current | 39 mA |
| 3 dB Bandwidth | 1.4 GHz |
| Brand | Texas Instruments |
| Product | Video Amplifiers |
| Length | 5 mm |
| Height | 1.5 mm |
| Amplifier Type | Fixed Gain Amplifier |
咨询QQ
热线电话