所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Transistor Output Optocouplers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 30 V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | 0.4 V |
| Isolation Voltage | 10000 Vrms |
| Current Transfer Ratio | 12.5 % |
| Maximum Forward Diode Voltage | 1.6 V |
| Maximum Input Diode Current | 10 mA |
| Maximum Power Dissipation | 100 mW |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Forward Current | 10 mA |
| Maximum Reverse Diode Voltage | 2 V |
| Number of Channels per Chip | 1 Channel |
| Output Device | NPN Phototransistor |
| Subcategory | Transistor and Photovoltaic Output PhotoCouplers |
| Packaging | Bulk |
| Lead Time | 56 Days |
| Current Transfer Ratio (Min) | 12.5% @ 10mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Vce Saturation (Max) | 400mV |
| Voltage - Output | 30V |
| Number of Channels | 1 |
| Output Type | Transistor |
| Input Type | DC |
| Standard Package | 25 |
| Current - DC Forward (If) | 40mA |
| Voltage - Isolation | 10000Vrms |
| Package/Case | Axial, Can - 4 Leads |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Vr - Reverse Voltage | 2 V |
| If - Forward Current | 10 mA |
| Brand | Optek / TT Electronics |
| Vf - Forward Voltage | 1.6 V |
| Pd - Power Dissipation | 100 mW |
咨询QQ
热线电话