所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Product Category | Standard Circular Connector |
| Current Rating | 7.5 A |
| Voltage Rating | 50 V |
| Series | Neutricon |
| Shell Material | Metal |
| Termination Style | Solder |
| Contact Gender | Socket (Female) |
| Unit Weight | 1 oz |
| Number of Positions / Contacts | 8 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Mating Style | Push-Pull |
| Shell Style | Plug |
| Ingress Protection | IP 5X |
| Product Type | Connectors |
| Shell Plating | Nickel |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话