所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Standard LEDs - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Illumination Color | Yellow |
| Luminous Intensity | 2010 mcd |
| Wavelength/Color Temperature | 591 nm |
| Viewing Angle | 18 deg |
| Lens Color/Style | Clear Glass |
| LED Size | 4.63 mm |
| Packaging | Tray |
| Lens Dimensions | 4.63 mm x 4.79 mm |
| Lens Shape | Dome |
| Maximum Operating Temperature | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Type | High Reliability Visible LED Lamp |
| Subcategory | LED |
| Lead Time | 112 Days |
| Series | * |
| Standard Package | 1 |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 4.63mm |
| Color | Yellow |
| Wavelength - Dominant | 589nm |
| Millicandela Rating | 2010mcd |
| Wavelength - Peak | 591nm |
| Package / Case | TO-46-2 Lens Top Metal Can |
| Current - Test | 20mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.8V |
| Height | 4.79mm |
| Lens Type | Clear |
咨询QQ
热线电话