所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Illumination Color | Green |
| Wavelength/Color Temperature | 505 nm |
| Lens Color/Style | Water Clear |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 3.6 V |
| Luminous Intensity | 560 mcd |
| Viewing Angle | 120 deg |
| Packaging | Reel |
| Maximum Operating Temperature | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Life | Obsolete |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 3.6V |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Lens Style/Size | Round with Flat Top, 2.4mm |
| Color | Blue |
| Lens Type | Clear |
| Wavelength - Dominant | 505nm |
| Size / Dimension | 4.00mm L x 3.60mm W |
| Millicandela Rating | 400mcd |
| Standard Package | 500 |
| Current - Test | 20mA |
| Height | 4.00mm |
| Other Names | 365-1224-2 |
| Package/Case | 2-SMD, Boomerang |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话