所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | General Purpose Relays |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Contact Form | 1 Form C (SPDT-BM) |
| Coil Voltage | 12 VDC |
| Coil Resistance | 200 Ohms |
| Coil Current | 16 A |
| Mounting Style | PCB |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide |
| Coil Type | Monostable |
| Contact Termination | PCB |
| Height | 20.6 mm |
| Length | 29.2 mm |
| Power Consumption | 720 mW |
| Series | OZ |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Width | 12.8 mm |
| Part # Aliases | 1461250-1 |
| Turn On Voltage (Max) | 8.4 VDC |
| Features | Insulation - Class A, Sealed - Fully |
| Turn Off Voltage (Min) | 0.6 VDC |
| Coil Power | 720 mW |
| Relay Type | General Purpose |
| Termination Style | PC Pin |
| Switching Voltage | 240VAC, 24VDC - Max |
| Release Time | 8ms |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -30°C ~ 55°C |
| Operate Time | 15ms |
| Contact Rating (Current) | 16A |
| Standard Package | 1,000 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Other Names | 1461250-1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Contact Current Rating | 16 A |
| Type | Power Relay |
| Product Range | :TE - OZ Series |
| Contact Current | :16A |
| Contact Voltage VAC | :240V |
| Contact Voltage VDC | :24V |
| Contact Configuration | :SPDT |
| Relay Mounting | :Through Hole |
| Coil Voltage VDC Nom | :12V |
| Contact Current Max | :16A |
| Contact Voltage AC Nom | :240V |
| Contact Voltage DC Nom | :24V |
| External Depth | :29.2mm |
| External Height | :20.6mm |
| External Width | :12.8mm |
| Nom Operating Power | :720mW |
| Weight (kg) | 0.01 |
| Tariff No. | 85364900 |
咨询QQ
热线电话