所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Coil Current | 44.4mA |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Turn On Voltage (Max) | 9 VDC |
| Features | Insulation - Class A, Sealed - Fully |
| Coil Type | Non Latching |
| Turn Off Voltage (Min) | 0.6 VDC |
| Coil Power | 540 mW |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Termination Style | PC Pin |
| Switching Voltage | 240VAC, 24VDC - Max |
| Release Time | 8ms |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C |
| Operate Time | 20ms |
| Contact Rating (Current) | 16A |
| Standard Package | 1,000 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Other Names | 1440002-7 |
| Coil Resistance | 270 Ohms |
| Contact Current | :16A |
| Contact Configuration | :SPDT |
| Relay Mounting | :Through Hole |
| Coil Voltage VDC Nom | :12V |
| Contact Current Max | :16A |
| Contact Voltage AC Nom | :240V |
| Contact Voltage DC Nom | :24V |
| External Depth | :29.2mm |
| External Height | :20.6mm |
| External Width | :12.8mm |
| Nom Operating Power | :540mW |
| Weight (kg) | 0.01 |
| Tariff No. | 85364900 |
咨询QQ
热线电话