所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Standard Package | 100 |
| Accessory Type | Backshell |
| For Use With/Related Products | 1600 Series |
| Number of Positions | 20 |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Current Rating | 3 A |
| Contact Plating | Silver |
| Voltage Rating | 300 V |
| Wire Gauge | 26-30 |
| Series | Sumicon 1600 |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Housing Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Number of Positions / Contacts | 20 |
| Tradename | Sumicon |
| Product Type | Plugs - Housings |
| RoHS | RoHS Compliant |
| DELETED | Compliant |
| Body Orientation | Straight |
| Type | Shell |
| Product Length (mm) | 39 mm |
| Product Depth (mm) | 51 mm |
| Product Height (mm) | 20 mm |
| 位置数 | 20 |
| 系列 | 1600 |
| 配件类型 | Backshell |
咨询QQ
热线电话