所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Circuit | DPDT |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 10A (AC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.50mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Termination Style | PC Pin |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C |
| Actuator Type | Standard Round |
| Standard Package | 1 |
| Bushing Thread | M12 x 1 |
| Actuator Material | Brass, Chrome Plated |
| Actuator Length | 17.50mm |
| Contact Plating | Silver |
| Current Rating (Max) | 10 A |
| Operating Temperature Max Deg. C | 85C |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Operating Temperature Min Deg. C | -10C |
| Actuator Style | Large Bat Toggle |
| Pole Throw Configuration | DPDT |
| Product Length (mm) | 20.5 mm |
| Product Depth (mm) | 20 mm |
| Product Height (mm) | 50.6 mm |
| Mechanical Life | 100000 |
| AC Voltage Rating (Max) | 250V |
| Switch Configuration | ON None ON |
| Contact Configuration | :DPDT |
| Switch Operation | :On-None-On |
| Contact Voltage AC Nom | :125V |
| Contact Current Max | :10A |
| Switch Terminals | :Solder |
| Switch Mounting | :Panel |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85365080 |
| ActuatorType | Bat |
| ContactForm | DPDT |
| Current,Rating | 10Amps |
| DielectricStrength | 4000VAC |
| MountingHoleSize | 0.492In. |
| MountingType | Bushing |
| NumberofPoles | 2 |
| NumberofPositions | 2 |
| Operation | OnNoneOn |
| SpecialFeatures | LargeBat |
| Termination | SolderLugs |
| Type | Toggle |
| Voltage,Rating | 125VAC |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话