所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Fork Terminal |
| Stud Size | 2.84 mm |
| Wire Size | 22-26 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| Wire Size | 22-26 |
| Plating | Tin |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 4.83 |
| Product Length | 12.45 |
| Packaging | Bulk |
| Body Material | Copper |
| Stud Size | 2.84 |
| Insulation Material | Non-Insulated |
| Stud/Tab Size | 4 Stud |
| Length - Overall | 0.490" (12.45mm) |
| Features | Brazed Seam |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire Gauge | 22-26 AWG |
| Width - Outer Edges | 0.190" (4.83mm) |
| Contact Finish | Tin |
| Tongue Inside Opening | 0.130" (3.30mm) |
| Insulation | Non-Insulated |
| Termination | Crimp |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Material | Copper |
咨询QQ
热线电话