所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Polarity | Unidirectional |
| Operating Voltage | 15.3 V |
| Breakdown Voltage | 17.1 V |
| Clamping Voltage | 25.2 V |
| Peak Surge Current | 40 A |
| Package / Case | DO-214AC |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Channels | 1 Channel |
| Dimensions | 2.79(Max) mm W x 4.5(Max) mm L |
| Packaging | Bulk |
| Peak Pulse Power Dissipation | 400 W |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Life | Obsolete |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Clamping Voltage | 25.2 |
| Maximum Reverse Stand-Off Voltage | 15.3 |
| Package Width | 2.9(Max) |
| PCB | 2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Peak Pulse Power Dissipation | 400 |
| Supplier Package | SMA |
| Standard Package Name | DO-214-AC |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| ESD Protection | No |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 |
| Maximum Peak Pulse Current | 15.9 |
| Package Length | 4.6(Max) |
| Operating Junction Temperature | -65 to 150 |
| Test Current | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Minimum Breakdown Voltage | 17.1 |
| Lead Shape | J-Lead |
咨询QQ
热线电话