所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2SMA |
| Configuration | Single |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Peak Pulse Power Dissipation | 400 W |
| Maximum Peak Pulse Current | 15.9 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 25.2 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 15.3 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 17.1 V |
| Test Current | 1 mA |
| Operating Temperature | -65 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Maximum Clamping Voltage | 25.2 |
| Maximum Reverse Stand-Off Voltage | 15.3 |
| Package Width | 2.9(Max) |
| PCB | 2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Peak Pulse Power Dissipation | 400 |
| Supplier Package | SMA |
| Standard Package Name | DO-214-AC |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| ESD Protection | No |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 |
| Maximum Peak Pulse Current | 15.9 |
| Package Length | 4.6(Max) |
| Operating Junction Temperature | -65 to 150 |
| Test Current | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Minimum Breakdown Voltage | 17.1 |
| Lead Shape | J-Lead |
| Unit Pack | 7500 |
| MOQ | 7500 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 25.2V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 17.1V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 15.3V |
| Applications | Telecom |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 15.9A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Clamping Voltage | 25.2 V |
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| Channels | 1 Channel |
| Factory Pack Quantity | 7500 |
| Series | P4SMA |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Operating Voltage | 15.3 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Breakdown Voltage | 17.1 V |
| Tradename | TransZorb |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Peak Surge Current | 40 A |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Dimensions | 2.79(Max) mm W x 4.5(Max) mm L |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 150 C |
| Brand | Vishay Semiconductors |
| Pd - Power Dissipation | 400 W |
| Working Voltage | 15.3 V |
咨询QQ
热线电话