所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size / Dimension | 2.60" L x 2.60" W x 2.40" H (66.0mm x 66.0mm x 61.0mm) |
| Rechargeability | Yes |
| Weight | 1.3 lbs (589.7g) |
| Voltage - Rated | 4.8V |
| Termination Style | Solder Tab |
| Number of Cells | 4 |
| Battery Cell Size | D |
| Battery Chemistry | Nickel Cadmium |
| Standard Package | 1 |
| Capacity | 5Ah |
| Other Names | P257-F022 |
| Structure | Side to Side, 2 Rows x 2 Cells |
| rohs | Lead free / RoHS compliant by exemption |
咨询QQ
热线电话