所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size / Dimension | 6.50" L x 1.30" W x 2.40" H (165.0mm x 33.0mm x 61.0mm) |
| Rechargeability | Yes |
| Weight | 1.6 lbs (725.7g) |
| Voltage - Rated | 6V |
| Termination Style | Solder Tab |
| Number of Cells | 5 |
| Battery Cell Size | D |
| Battery Chemistry | Nickel Cadmium |
| Standard Package | 1 |
| Capacity | 5Ah |
| Other Names | P257-F051 |
| Structure | Side to Side, 1 Row x 5 Cells |
| rohs | Lead free / RoHS compliant by exemption |
咨询QQ
热线电话