所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size / Dimension | 7.80" L x 1.30" W x 2.40" H (198.0mm x 33.0mm x 61.0mm) |
| Rechargeability | Yes |
| Weight | 1.9 lbs (861.8g) |
| Voltage - Rated | 7.2V |
| Termination Style | Solder Tab |
| Number of Cells | 6 |
| Battery Cell Size | D |
| Battery Chemistry | Nickel Cadmium |
| Standard Package | 1 |
| Capacity | 5Ah |
| Other Names | P257-F061 |
| Structure | Side to Side, 1 Row x 6 Cells |
| rohs | Lead free / RoHS compliant by exemption |
咨询QQ
热线电话