所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size / Dimension | 10.39" L x 1.30" W x 2.40" H (264.0mm x 33.0mm x 61.0mm) |
| Rechargeability | Yes |
| Weight | 2.6 lbs (1.2kg) |
| Voltage - Rated | 9.6V |
| Termination Style | Solder Tab |
| Number of Cells | 8 |
| Battery Cell Size | D |
| Battery Chemistry | Nickel Cadmium |
| Standard Package | 1 |
| Capacity | 5Ah |
| Other Names | P257-F081 |
| Structure | Side to Side, 1 Row x 8 Cells |
| rohs | Lead free / RoHS compliant by exemption |
咨询QQ
热线电话