所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2DO-15 |
| Configuration | Single |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Peak Pulse Power Dissipation | 600 W |
| Maximum Peak Pulse Current | 1.7 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 344 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 214 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 237 V |
| Test Current | 1 mA |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Ammo Pack |
| Unit Pack | 2000 |
| MOQ | 2000 |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 344V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package | DO-204AC (DO-15) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 237V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 214V |
| Applications | Telecom |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 1.7A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话