所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size / Dimension | 1.14" L x 0.57" W x 1.90" H (29.0mm x 14.5mm x 48.3mm) |
| Rechargeability | Yes |
| Weight | 0.098 lb (44.45g) |
| Voltage - Rated | 2.4V |
| Termination Style | Solder Tab |
| Number of Cells | 2 |
| Battery Cell Size | AA |
| Battery Chemistry | Nickel Cadmium |
| Standard Package | 1 |
| Capacity | 700mAh |
| Other Names | P253-F021 |
| Structure | Side to Side, 1 Row x 2 Cells |
| rohs | Lead free / RoHS compliant by exemption |
咨询QQ
热线电话