所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size / Dimension | 0.57" L x 0.57" W x 5.70" H (14.5mm x 14.5mm x 144.9mm) |
| Rechargeability | Yes |
| Weight | 0.146 lb (66.22g) |
| Voltage - Rated | 3.6V |
| Termination Style | Solder Tab |
| Number of Cells | 3 |
| Battery Cell Size | AA |
| Battery Chemistry | Nickel Cadmium |
| Standard Package | 1 |
| Capacity | 700mAh |
| Other Names | P253-L031 |
| Structure | Front to Back, 1 Row x 3 Cells |
| rohs | Lead free / RoHS compliant by exemption |
咨询QQ
热线电话