所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28TSSOP |
| Device Core | 80C51 |
| Family Name | 89LP |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 16 KB |
| Maximum Speed | 18 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 768 byte |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Power Dissipation | 1500 mW |
| Interface Type | I2C/SPI/UART |
| On-Chip ADC | 2(4-chx8-bit) |
| Number of Programmable I/Os | 26 |
| Number of Timers | 2 |
| Watchdog | 1 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Core | 80C51 |
| Maximum Clock Frequency | 18 MHz |
| Data RAM Size | 256 B |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Package / Case | TSSOP-28 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| A/D Bit Size | 8 bit |
| A/D Channels Available | 4 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Processor Series | P89LPC |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 2.4 V |
| Core Processor | 8051 |
| Core Size | 8-Bit |
| EEPROM Size | 512 x 8 |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 8x8b; D/A 2x8b |
| Connectivity | I²C, SPI, UART/USART |
| Number of I /O | 26 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.4 V ~ 3.6 V |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Speed | 18MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | P89LPC9361FDH518 |
| Tradename | LPC |
| Series | 89LP |
| Controller Family/Series | :LPC900 |
| RAM Memory Size | :256Byte |
| CPU Speed | :18MHz |
| No. of I/O's | :26 |
| Digital IC Case Style | :TSSOP |
| No. of Pins | :28 |
| Embedded Interface Type | :I2C, SPI, UART |
| Supply Voltage Min | :2.4V |
| Supply Voltage Max | :3.6V |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| EEPROM Memory Size | :512Byte |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Weight (kg) | 0.000123 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话