所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28TSSOP |
| Device Core | 80C51 |
| Family Name | 89LP |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 16 KB |
| Maximum Speed | 18 MHz |
| Data Bus Width | 8 Bit |
| RAM Size | 768 byte |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Power Dissipation | 1500 mW |
| Interface Type | I2C/SPI/UART |
| On-Chip ADC | 8-chx8-bit |
| Number of Programmable I/Os | 26 |
| Number of Timers | 2 |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Mounting | Surface Mount |
| ADC Bits | 8 |
| Package Width | 4.5(Max) |
| PCB | 28 |
| ADC Channels | 8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Instruction Set Architecture | CISC |
| UART | 1 |
| SPI | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TSSOP |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Clock Rate | 18 |
| Data Bus Width | 8 |
| Programmability | Yes |
| Core Architecture | 8051 |
| Maximum Speed | 18 |
| Package Length | 9.8(Max) |
| CECC Qualified | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.4 |
| Pin Count | 28 |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 |
| I2C | 1 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Packaging | Tube |
| Core Processor | 8051 |
| Core Size | 8-Bit |
| EEPROM Size | 512 x 8 |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 8x8b; D/A 2x8b |
| Connectivity | I²C, SPI, UART/USART |
| Number of I /O | 26 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.4 V ~ 3.6 V |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT |
| Speed | 18MHz |
| Package/Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话