所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | PCBs & Breadboards |
| RoHS | Not Applicable |
| Product | Breadboards |
| Description/Function | Breadboard, externally powered, with aluminum backplate |
| Length | 249 mm |
| Width | 203 mm |
| Contact Material | Aluminum |
| Height | 36 mm |
| Type | Solderless |
| Part # Aliases | 104-1040 |
| Unit Weight | 1.808 lbs |
| Board Type | :Breadboard / Solderless |
| Board Material | :Plastic |
| External Height | :249mm |
| External Width | :203mm |
| Board Connector / Footprint | :Binding Post |
| Body Material | :Thermoplastic |
| Pin Capacity | :3060 |
| Weight (kg) | 0.553 |
| Tariff No. | 85340011 |
| Capacity,DIP | 32 |
| Dimensions | 9.8in.Lx8in.Wx1.4in.H |
| ForUseWith | ProtoTypingCircuit |
| Includes | QTSocketsandBusStrips |
| Material | Thermoplastic |
| NumberofBindingPosts | 4 |
| NumberofTerminalStrips | 612 |
| NumberofTiePoints | 3060 |
| Size,Board | 9.8"L×8"W×1.4"T |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话