所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 44PLCC |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Maximum Data Rate | 1.5 MBd |
| Transmit FIFO | 16 byte |
| Transmitter and Receiver FIFO Counter | No |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.5 V |
| Maximum Processing Temperature | 220 °C |
| Maximum Supply Current | 30 mA |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Packaging | Tube |
| With Modem Control | Yes |
| Features | False-start Bit Detection |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 44-PLCC (16.58x16.58) |
| With False Start Bit Detection | Yes |
| Number of Channels | 2, DUART |
| Package / Case | 44-LCC (J-Lead) |
| Voltage - Supply | 5V |
| FIFO's | 16 Byte |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Series | PC16552D |
| Supply Voltage - Max | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Supply Current | 30 mA |
| Supply Voltage - Min | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Type | PLCC |
| Pin Count | 44 |
| Receive FIFO | 16 B |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4.5 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| No. of Channels | :2 |
| Supply Voltage Min | :4.5V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Digital IC Case Style | :PLCC |
| No. of Pins | :44 |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :16552 |
| Clock Frequency | :24MHz |
| Data Rate Max | :1.5Mbaud |
| IC Generic Number | :16552 |
| IC Temperature Range | :Commercial |
| Logic Function Number | :16552 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| Supply Voltage Range | :4.5V to 5.5V |
| UART Features | :Line Break Generation & Detection, Fully Programmable Serial-Interface |
| UART Type | :Asynchronous |
| Weight (kg) | 0.000001 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Status | NRND |
| Replaced By | PC16552DV/NOPB |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | PLCC (FN) | 44 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 25 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| CPU Interface | |
| Operating Voltage | 5 |
| Baud Rate (max) at Vcc = 50V and with 16X Sampling | 1.5 |
| HiRel | |
| Tx / Rx FIFO INT Trig | |
| Package Group | PLCC |
| Baud Rate (max) at Vcc = 18V and with 16X Sampling | |
| Baud Rate (max) at Vcc = 33V and with 16X Sampling | |
| Datasheet | SNLS387B |
| Baud Rate (max) at Vcc = 25V and with 16X Sampling | |
| Special Features | |
| Rating | Catalog |
| FIFOs | 16 |
咨询QQ
热线电话