所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Transistor Output Optocouplers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Type | DC |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 80 V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | 0.2 V |
| Isolation Voltage | 5000 Vrms |
| Current Transfer Ratio | 600 % |
| Maximum Forward Diode Voltage | 1.4 V |
| Maximum Input Diode Current | 50 mA |
| Maximum Collector Current | 50 mA |
| Maximum Power Dissipation | 200 mW |
| Maximum Operating Temperature | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature | - 30 C |
| Package / Case | PDIP-16 |
| Packaging | Sleeve |
| Maximum Fall Time | 18 us |
| Maximum Reverse Diode Voltage | 6 V |
| Maximum Rise Time | 18 us |
| Number of Channels per Chip | 4 Channels |
| Output Device | NPN Phototransistor |
| Output Type | DC |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Life | Obsolete |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Current Transfer Ratio (Min) | 50% @ 5mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Vce Saturation (Max) | 200mV |
| Voltage - Output | 35V |
| Number of Channels | 4 |
| Standard Package | 25 |
| Current - DC Forward (If) | 50mA |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Package/Case | 16-DIP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话