所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24HVQFN EP |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | HVQFN-24 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Power Dissipation | 400 mW |
| Factory Pack Quantity | 6000 |
| Part # Aliases | PCA9532BS-T |
| Mounting | Surface Mount |
| I2C Bus Interface Mode | Standard Mode|Fast Mode |
| Interrupt Output | No |
| Package Width | 4.1(Max) |
| PCB | 24 |
| Maximum Sink Current per Bit | 25 |
| EU RoHS | Compliant |
| Output Type | Open Drain |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | HVQFN EP |
| Standard Package Name | QFN |
| Number of I/Os | 16 |
| Maximum ESD Protection Voltage | 1@CDM/2@HBM/0.15@MM |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Interface Type | I2C|SMBus |
| Package Length | 4.1(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.3 |
| Pin Count | 24 |
| Manual Reset | No |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Interface Speed | 100|400 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | No Lead |
| Number of Outputs | 16 |
| Type - Secondary | RGB |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 24-HVQFN (4x4) |
| Voltage - Supply | 2.3 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | Backlight, LED Blinker |
| Frequency | 400kHz |
| Topology | Open Drain, PWM |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 568-3371-1 |
| Dimensions | 4.1 x 4.1 x 0.95mm |
| Height | 0.95mm |
| Length | 4.1mm |
| Package Type | HVQFN EP |
| Width | 4.1mm |
| Low Level Output Current | 6.5 mA |
| 内部驱动器 | Yes |
| 类型 - 初级 | Backlight, LED Blinker |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 2.3 V ~ 5.5 V |
| 封装/外壳 | 24-VFQFN Exposed Pad |
| 频率 | 400kHz |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 类型 - 次级 | RGB |
| 输出数 | 16 |
| Board Level Components | Y |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 高度 | 0.95mm |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 宽度 | 4.1mm |
| 封装类型 | HVQFN |
| 引脚数目 | 24 |
| 长度 | 4.1mm |
| 尺寸 | 4.1 x 4.1 x 0.95mm |
| Series | PCA9532 |
| Brand | NXP Semiconductors |
| Pd - Power Dissipation | 400 mW |
咨询QQ
热线电话