所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14TSSOP |
| Logic Function | I2C Multiplexer |
| Configuration | 1 x 2:1 |
| Number of Inputs per Chip | 2 |
| Tolerant I/Os | 5 Inputs V |
| Maximum Frequency | 0.4 MHz |
| Maximum On Resistance | 50 Ohm |
| Maximum Low Level Output Current | 10(Typ) mA |
| Maximum High Level Output Current | -0.1 mA |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.3 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 1@2.3V to 5.5V ns |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Propagation Delay Time | 1 ns |
| Operating Supply Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSSOP-14 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Tube |
| Series | PCA9543A |
| Factory Pack Quantity | 90 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Applications | Translating Switch |
| Voltage - Supply | 2.3 V ~ 5.5 V |
| Interface | I²C |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Number of Switches | 1 |
| Unit Weight | 0.002116 oz |
| On Resistance - Max | 50 Ohms |
| Logical Function | I2C Multiplexer |
| Power Dissipation | 0.4 W |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | TSSOP |
| Pin Count | 14 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 2.5/3.3/5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2.3 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
咨询QQ
热线电话