所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14TSSOP |
| Logic Function | I2C Multiplexer |
| Configuration | 1 x 2:1 |
| Number of Inputs per Chip | 2 |
| Tolerant I/Os | 5 Inputs V |
| Maximum Frequency | 0.4 MHz |
| Maximum On Resistance | 50 Ohm |
| Maximum Low Level Output Current | 10(Typ) mA |
| Maximum High Level Output Current | -0.1 mA |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.3 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 1@2.3V to 5.5V ns |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Propagation Delay Time | 1 ns |
| Operating Supply Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSSOP-14 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Series | PCA9543A |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Polarity | Non-Inverting |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4.5(Max) |
| PCB | 14 |
| Maximum Power Dissipation | 400 |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3|5 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TSSOP |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Length | 5.1(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.3 |
| Pin Count | 14 |
| Number of Outputs per Chip | 1 |
| Tolerant I/Os | 5 Inputs |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Applications | Translating Switch |
| Voltage - Supply | 2.3 V ~ 5.5 V |
| Interface | I²C, SMBus |
| Other Names | 296-22770-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Number of Switches | 1 |
| Unit Weight | 0.002116 oz |
| On Resistance - Max | 50 Ohms |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | TSSOP (PW) | 14 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2000 | LARGE T&R |
| Rating | |
| VCC | 5.5 |
| TI Design | |
| Functional Diagram | |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Max Frequency | 400 |
| fSCLK | 0.4 |
| Package Group | SOIC TSSOP |
| Datasheet | SCPS169A |
| I2C Address | 1110 0xx |
| Channel Width | 2 |
| Reference Design | |
| Special Features | Interrupt Output Reset Input 5V Tolerant I/O |
| No of Outputs | |
| Product | Bidirectional Translating Switches |
| Brand | Texas Instruments |
| Pd - Power Dissipation | 400 mW |
| Length | 5 mm |
| Height | 1.15 mm |
| Supply Current - Max | 50 uA |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 2.3 V |
咨询QQ
热线电话