所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28SO |
| Number of Digits | 4 |
| Maximum Clock Frequency | 4.19 MHz |
| Number of Segments | 30 |
| Operating Supply Voltage | 3 to 6 V |
| Maximum Supply Current | 3 mA |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Display Type | LCD |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Digits or Characters | 4 Digits |
| Supplier Device Package | 28-SO |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 950µA |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 6 V |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Configuration | 7 Segment |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Product Category | LCD Drivers |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Part # Aliases | PCF1179CTD-T |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Supply Current - Max | 3 mA |
| Brand | NXP Semiconductors |
| Height | 2.45 mm |
| Width | 7.6 mm |
| Length | 18.1 mm |
咨询QQ
热线电话