所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 40VSO |
| Number of Digits | 12 |
| Maximum Clock Frequency | 0.315 MHz |
| Number of Segments | 96 |
| Operating Supply Voltage | 2.5 to 6 V |
| Maximum Supply Current | 0.09 mA |
| Maximum Power Dissipation | 400 mW |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Supply Current | 0.09 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 2.45(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Power Dissipation | 400 |
| Packaging | Tube |
| PCB | 40 |
| Package Width | 7.6(Max) |
| Supplier Package | VSO |
| Package Length | 15.6(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 6 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.5 |
| Pin Count | 40 |
| Maximum Clock Frequency | 0.315 |
| Display Type | LCD |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 40-VSOP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 30µA |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 6 V |
| Package / Case | 40-BSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Interface | I²C |
| Configuration | 7 Segment + DP, 14 Segment (24 Segment) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 15.6 x 7.6 x 2.45mm |
| Height | 2.45mm |
| Length | 15.6mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | VSO |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3 V, 5 V |
| Width | 7.6mm |
| Factory Pack Quantity | 31 |
| Product Category | LCD Drivers |
| Attached Touch Screen | No |
| Part # Aliases | PCF8566TD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 配置 | 7 Segment + DP, 14 Segment (24 Segment) |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 2.5 V ~ 6 V |
| 接口 | I²C |
| 封装/外壳 | 40-BSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| 电流 - 电源 | 30µA |
| 显示类型 | LCD |
咨询QQ
热线电话