所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20SO |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | SO |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Height | 2.45(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 7.6(Max) |
| PCB | 20 |
| Package Length | 13(Max) |
| Pin Count | 20 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Controller |
| Protocol | I²C |
| Supplier Device Package | 20-SO |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Supply | 1.5mA |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Interface | Parallel |
| Package/Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 568-1086-1 |
| Description/Function | 2-to-1 I2C master selector |
| Product Category | I2C Interface IC |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Operating Frequency | 100 kHz |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SO-20 |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Part # Aliases | PCF8584TD-T |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 协议 | I²C |
| 功能 | Controller |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 4.5 V ~ 5.5 V |
| 接口 | Parallel |
| 封装/外壳 | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| 电流 - 电源 | 1.5mA |
| Brand | NXP Semiconductors |
咨询QQ
热线电话