所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Audio D/A Converter ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Converters | 2 |
| Resolution | 20 bit |
| Interface Type | Serial |
| Conversion Rate | 768 KSPs |
| SNR | 120 dB |
| Number of DAC Outputs | 1 |
| Operating Temperature Range | + 85 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | PDIP-16 |
| Packaging | Tube |
| Series | PCM1702 |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Life | Obsolete |
| Number of Bits | 20 |
| Number of Outputs and Type | 1 Current, Bipolar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Settling Time | 200ns |
| Data Interface | Serial |
| Sampling Rate (Per Second) | 768k |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Voltage Supply Source | Dual ± |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Standard Package | 25 |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Resolution (Bits) | :20bit |
| Sampling Rate | :768kSPS |
| Input Channel Type | :Serial |
| Supply Voltage Range | :± 4.75V to ± 5.25V |
| Digital IC Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :16 |
| Supply Current | :-25mA |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :1702 |
| IC Case Style | :DIP |
| IC Generic Number | :1702 |
| Linearity Error | :0.5% |
| Logic Function Number | :1702 |
| No. of Bits | :20 |
| No. of Channels | :1 |
| No. of DACs | :1 |
| Output Type | :Current |
| Power Dissipation Ptot Max | :250mW |
| Supply Voltage Max | :5.25V |
| Supply Voltage Min | :4.75V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 0.001667 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话