所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Audio D/A Converter ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Converters | 2 |
| Resolution | 20 bit |
| Interface Type | Serial |
| Conversion Rate | 768 KHz |
| SNR | 120 dB |
| Operating Supply Voltage | 5.25 V |
| Number of DAC Outputs | 1 |
| Operating Temperature Range | + 85 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | PDIP-16 |
| Packaging | Tube |
| Series | PCM1702 |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Life | Obsolete |
| Number of Bits | 20 |
| Number of Outputs and Type | 1 Current, Bipolar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Settling Time | 200ns |
| Data Interface | Serial |
| Sampling Rate (Per Second) | 768k |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Voltage Supply Source | Dual ± |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Standard Package | 25 |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话