所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28SSOP |
| Resolution | 16 Bit |
| Conversion Rate | 48 Ksps |
| Architecture | Delta-Sigma |
| Digital Interface Type | Serial |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Output Type | Voltage |
| Signal to Noise Ratio | 98(Typ) dB |
| Full Scale Error | ±8 %FSR |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Standard Package | Trays |
| Typical Single Supply Voltage | 3.3/5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 5.6(Max) |
| PCB | 28 |
| EU RoHS | Compliant |
| Number of DAC Channels | 2 |
| Power Supply Type | Analog and Digital |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Supplier Package | SSOP |
| Standard Package Name | SSOP |
| Converter Type | Audio |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 3.6/5.25 |
| Package Length | 10.5(Max) |
| Pin Count | 28 |
| Minimum Single Supply Voltage | 3/4.35 |
| Package Height | 2(Max) - 0.05(Min) |
| Packaging | Bulk |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Applications | USB Audio |
| Type | DAC, USB |
| Package/Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V, 5 V |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Product Category | Audio D/A Converter ICs |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 85 C |
| Series | PCM2705C |
| Number of Converters | 2 Channel |
| SNR | 98 dB |
| Interface Type | Serial |
| Package / Case | SSOP-28 |
| Number of Channels | 2 |
| Number of DAC Outputs | 2 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| DELETED | Compliant |
| Operating Temp Range | -25C to 85C |
| Package Type | SSOP |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -25C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Analog and Digital |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 3/4.35 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 3.6/5.25 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3.3/5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Resolution (Bits) | :16bit |
| Sampling Rate | :44.1kSPS |
| Input Channel Type | :Differential |
| Supply Voltage Range | :- |
| Digital IC Case Style | :SSOP |
| No. of Pins | :28 |
| Data Interface | :Serial |
| Supply Current | :23mA |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Supply Voltage Range - Digital | :3V to 3.6V |
| Weight (kg) | 0.012 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -25 to 85 |
| Package | Pins | SSOP (DB) | 28 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 50 | BULK |
| # Inputs / # Outputs | 0 / 2 |
| Additional Features | S/PDIF Output Headphone Output |
| TI Design | Y |
| Functional Diagram | alt_sbfs036a.gif |
| Package Group | SSOP |
| Supply Voltage(s) | 3.3, 5 |
| Datasheet | SBFS036A |
| Pd | 175 |
| Reference Design | Y |
| Control Interface | HID SPI |
咨询QQ
热线电话