所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28SSOP |
| Resolution | 16 Bit |
| Conversion Rate | 48 Ksps |
| Architecture | Delta-Sigma |
| Digital Interface Type | Serial |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Output Type | Voltage |
| Signal to Noise Ratio | 98(Typ) dB |
| Full Scale Error | ±8 %FSR |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Typical Single Supply Voltage | 3.3/5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 5.6(Max) |
| PCB | 28 |
| EU RoHS | Compliant |
| Number of DAC Channels | 2 |
| Power Supply Type | Analog and Digital |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Supplier Package | SSOP |
| Standard Package Name | SSOP |
| Converter Type | Audio |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 3.6/5.25 |
| Package Length | 10.5(Max) |
| Pin Count | 28 |
| Minimum Single Supply Voltage | 3/4.35 |
| Package Height | 2(Max) - 0.05(Min) |
| Packaging | Tube |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Applications | USB Audio |
| Type | DAC, USB |
| Other Names | 296-15274-5 |
| Package/Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V, 5 V |
| Product Category | Audio D/A Converter ICs |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 85 C |
| Series | PCM2705 |
| Number of Converters | 2 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Unit Weight | 0.007351 oz |
| SNR | 98 dB |
| Interface Type | Serial |
| Package / Case | SSOP-28 |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Number of DAC Outputs | 2 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Resolution (Bits) | :16bit |
| Sampling Rate | :48kSPS |
| Input Channel Type | :Serial |
| Supply Voltage Range | :3V to 3.6V, 4.35V to 5.25V |
| Digital IC Case Style | :SSOP |
| No. of Pins | :28 |
| Data Interface | :Serial, SPI |
| Supply Current | :35mA |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :2705 |
| IC Case Style | :SSOP |
| IC Generic Number | :2705 |
| No. of Bits | :16 |
| No. of Channels | :2 |
| No. of DACs | :2 |
| Supply Voltage Max | :5.25V |
| Supply Voltage Min | :3V |
| Supply Voltage Range - Digital | :3V to 3.6V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000225 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话