所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28SSOP |
| Resolution | 16 Bit |
| Conversion Rate | 48 Ksps |
| Architecture | Delta-Sigma |
| Digital Interface Type | Serial |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Output Type | Voltage |
| Signal to Noise Ratio | 98(Typ) dB |
| Full Scale Error | ±8 %FSR |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Applications | USB Audio |
| Type | DAC, USB |
| Package/Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V, 5 V |
| Product Category | Audio D/A Converter ICs |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 85 C |
| Series | PCM2705 |
| Number of Converters | 2 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Unit Weight | 0.007408 oz |
| SNR | 98 dB |
| Interface Type | Serial |
| Package / Case | SSOP-28 |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Number of DAC Outputs | 2 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -25C to 85C |
| Package Type | SSOP |
| Pin Count | 28 |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -25C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Analog and Digital |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 3/4.35 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 3.6/5.25 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3.3/5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Polarity | Bipolar |
| Description/Function | 98DB SNR STEREO USB2.0 FS DAC WITH LINE-OUT AND S/PDIF OUTPUT, BUS/SELF-POWERED (S/W CONTROL) |
| Development Kit | PCM2705EVM-U |
| SNR - Signal to Noise Ratio | 98 dB |
| Product | Audio DACs |
| Brand | Texas Instruments |
| Gain Error | +/- 8 % FSR |
| Supply Type | Analog and Digital |
| Sampling Rate | 48 kS/s |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Length | 10.2 mm |
| Supply Voltage - Max | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Height | 1.95 mm |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Output Power | 175 mW |
咨询QQ
热线电话