所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24SSOP |
| Type | Modem |
| ADC/DAC Resolution | 16 Bit |
| Number of DACs | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Number of ADCs | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Sampling Rate | 26 |
| Package Width | 5.6(Max) |
| PCB | 24 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3 |
| EU RoHS | Compliant |
| ADC/DAC Resolution | 16 |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Number of DAC Outputs | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Supplier Package | SSOP |
| Standard Package Name | SSOP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Interface Type | Serial (4-Wire) |
| Package Length | 8.5(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 24 |
| Package Height | 2(Max) - 0.05(Min) |
| Number of ADC Inputs | 1 |
| Packaging | Rail |
| Power Supply Type | Analog|Digital |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Number of ADCs / DACs | 1 / 1 |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | 88 / 92 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Resolution (Bits) | 16 b |
| Sigma Delta | Yes |
| Supplier Device Package | 24-SSOP |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 88 / 94 |
| Package/Case | 24-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 58 |
| Package / Case | SSOP-24 |
| Product Category | Interface - CODECs |
| Unit Weight | 0.007764 oz |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Resolution | 16 bit |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Conversion Rate | 26 kSPs |
| Series | PCM3501 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| SNR | 92 dB DAC/88 dB ADC |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Supply Current | 12 uA |
| Number of Channels | 1 |
| Package Type | SSOP |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Sample Rate | 26 KSPS |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2.7 V |
| Number of ADC's | 1 |
| Number of DAC's | 1 |
| Operating Temperature (Min) | -25C |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 3.6 V |
| Audio CODEC Type | :Mono |
| No. of ADCs | :1 |
| No. of DACs | :1 |
| No. of Input Channels | :1 |
| No. of Output Channels | :1 |
| Audio IC Case Style | :SSOP |
| No. of Pins | :24 |
| ADC / DAC Resolution | :16bit |
| ADCs / DACs Signal to Noise Ratio | :94dB |
| Sampling Rate | :26kSPS |
| IC Interface Type | :Serial |
| Supply Voltage Range | :2.7V to 3.6V |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Operating Temperature Range | :-25°C to +85°C |
| Supply Voltage Max | :3.6V |
| Supply Voltage Min | :2.7V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话