所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16TSSOP |
| Resolution | 24 Bit |
| Sampling Rate | 108 ksps |
| Number of Analog Inputs | 1 |
| Architecture | Delta-Sigma |
| Digital Interface Type | Serial (3-Wire) |
| Input Type | Voltage |
| Standard Package | Trays |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Number of ADCs | 1 |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Minimum Operating Temperature | -10 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4.5(Max) |
| PCB | 16 |
| Maximum Power Dissipation | 115 |
| EU RoHS | Compliant |
| Differential Input | Yes |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Input Voltage | 5Vp-p |
| Supplier Package | TSSOP |
| Standard Package Name | TSSOP |
| Converter Type | Audio |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.25 |
| Input Signal Type | Differential |
| Package Length | 5.1(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.75 |
| Package Height | 1.05(Max) |
| Packaging | Tube |
| Voltage Reference | Internal |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Bits | 24 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Serial |
| Sampling Rate (Per Second) | 108k |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C |
| Number of Inputs and Type | 1 Differential, Unipolar |
| Number of Converters | 1 |
| Package/Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 5 x 4.4 x 1.15mm |
| Height | 1.15mm |
| Length | 5mm |
| Maximum Operating Temperature | +70 °C |
| Minimum Operating Temperature | -10 °C |
| Package Type | TSSOP |
| Typical Single Supply Voltage | 5 V |
| Width | 4.4mm |
| Operating Supply Voltage | 5 V, 3.3 V |
| Conversion Rate | 108 KHz |
| Product Category | Audio A/D Converter ICs |
| Maximum Power Dissipation | 115 mW |
| Series | PCM4201 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of ADC Inputs | 1 |
| Power Consumption | 90 mW |
| SNR | 112 dB |
| Unit Weight | 0.002183 oz |
| Package / Case | TSSOP-16 |
| Factory Pack Quantity | 90 |
| Supply Voltage - Max | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min | 4.75 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Power Dissipation | 115 W |
| Operating Temp Range | -10C to 70C |
| Rated Input Volt | �2.5 |
| Number of Elements | 1 |
| Sample Rate | 108 KSPS |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Polarity | Bipolar |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Analog and Digital |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 4.75 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.25 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -10 to 70 |
| Package | Pins | TSSOP (PW) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 90 | TUBE |
| Digital Audio Interface | PCM DSP |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| # ADCs | 1 |
| HiRel | |
| ADC SNR | 112 |
| Package Group | TSSOP |
| Reference Design | |
| Control Interface | H/W |
| Operating Temperature Range | -10 to 70 |
| Datasheet | SBAS342B |
| # Inputs / # Outputs | 1 / 1 |
| Rating | Catalog |
| Additional Features | |
| TI Design |
咨询QQ
热线电话