所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16PDIP |
| Resolution | 16 Bit |
| Conversion Rate | 666 Ksps |
| Digital Interface Type | Serial |
| Number of DAC Channels | 1 |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Output Type | Current|Voltage |
| Full Scale Error | ±2(Typ) %FSR |
| Maximum Settling Time | 0.35(Typ)|1.5(Typ) us |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Number of Bits | 16 |
| Number of Outputs and Type | 1 Voltage, Bipolar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Settling Time | 1.5µs |
| Data Interface | Serial |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Voltage Supply Source | Dual ± |
| Packaging | Tube |
| Number of Converters | 1 |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Product Category | Audio D/A Converter ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temperature Range | + 70 C |
| Series | PCM56 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Unit Weight | 0.037172 oz |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Interface Type | Serial |
| Package / Case | PDIP-16 |
| Number of DAC Outputs | 2 |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Package Type | PDIP |
| Pin Count | 16 |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �5 V |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �4.75 V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �13.2 V |
咨询QQ
热线电话