所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Current Rating | 2A |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Number of Rows | 4 |
| Standard Package | 1 |
| Termination | Solder |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Contact Finish Thickness | 8µin (0.20µm) |
| Number of Positions | 128 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Mounting Angle | Right |
| Product Category | DIN 41612 Connectors |
| Voltage Rating | 300 V |
| Series | PCN10 |
| Termination Style | Through Hole |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Number of Positions / Contacts | 128 |
| Contact Plating | Gold |
| Product Type | Headers |
| Type | B |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Brass |
| DELETED | Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 85C |
| Contact Resistance Max | 20 mohm |
| Current Rating (Max) | 2 A |
| Gender | HDR |
| Mounting Style | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Number of Contact Rows | 4 |
| Number of Contacts | 128 POS |
| Housing Color | Gray |
| Product Length (mm) | 93.6 mm |
| Product Depth (mm) | 20.26 mm |
| Product Height (mm) | 13.54 mm |
| Voltage Rating Max | 300VAC |
| Termination Method | Solder |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话