所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | PCN10 |
| Product Type | Headers |
| Number of Rows | 4 |
| Number of Positions / Contacts | 128 |
| Mounting Angle | Straight |
| Type | Pin Header |
| Termination Style | Through Hole |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 2 A |
| Insulation Resistance | 1000000 MOhms |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 85 C |
| Pitch | 2.54 mm |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Voltage Rating | 300 V |
| Wire Gauge | 26, 28, 30 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Standard Package | 1 |
| Termination | Solder |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Contact Finish Thickness | 8µin (0.20µm) |
| Number of Positions | 128 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| DELETED | Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 85C |
| Contact Resistance Max | 20 mohm |
| Current Rating (Max) | 2 A |
| Gender | HDR |
| Mounting Style | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Contact Rows | 4 |
| Number of Contacts | 128 POS |
| Housing Color | Gray |
| Product Length (mm) | 95 mm |
| Product Depth (mm) | 13.54 mm |
| Product Height (mm) | 11.6 mm |
| Voltage Rating Max | 300VAC |
| Termination Method | Solder |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
咨询QQ
热线电话